Kod rabatowy -5% na zakupy w sklepie Antybandyta.pl - "forum989" x

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Który odstraszacz - myszy, kuny, niewielkie poddasze
#1

Witam serdecznie,

Chciałem zakupic odstraszacz na myszy i kuny - przejrzałem już chyba wszystkie w ofercie na stronie antybandyta.pl, ale nie mogę się zdecydować. Bardzo prosze o radę.

Sytuacja wygląda następująco - mam mały domek z b. mały poddaszem - o powierzchni około 25m2 - poddasze jest nieużytkowe, na które prowadzi tylko taki właz. Na poddaszu na podłodze są płyty OSB, pod którymi jest wełna mineralna. Dodatkowo sam dach również jest docieplony wełną.

Szkodnika jeszcze nie widziałem - ale czasem słyszę chrobotanie dobiegające z poddasza (ceżko stwierdzić czy coś biega po podłodze na poddaszu czy też pod nią (w warstwie docieplenia ?). Na domiar złego ostatnio usłyszałem chrobotanie wewnątrz ściany (wykonanej z karton-gipsu) na parterze - nie wiem czy to mysz czy kuna (podejrzewam myszy, ale kto wie), natomiast podejrzewam że dostała się do wnętrza ściany od strony poddasza (bo innej drogi nie ma).

Na strychu wysypana trutka - ale chciałem dodatkowo postawić tam odstraszacz. Pytanie tylko który model ?

Zastanawiałem się nad takim:

https://www.antybandyta.pl/ultradzwiekow...p-353.html

ale też takimi na baterie, marki Kemo:

https://www.antybandyta.pl/ultradzwiekow...p-221.html

lub słabszym ?

https://www.antybandyta.pl/mobilny-ultra...p-219.html

Który zastosować i jak go najlepiej ustawić by zwiększyć skuteczność ? Na poddaszu narazie jest pusto - nie ma żadnych gratów - jedynie belki od dachu).

Jeszcze jedna kwestia która jest b ważna - posiadam świnkę morską - jak ją uchronić by nie odczuła negatywnego działania odstraszacza ? Słyszałem że fale nie przenikają przez ścianę i strop - ale czy na pewno ?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź
Odpowiedz
#2

W takiej sytuacji jeśli nie ma dostępu do prądu to Kemo FG015 a jeśli jest dostęp do prądu to Duo Pro Pestrepeller. Oba są aktualnie dostępne

Kupon rabatowy -5% na zakupy w naszych sklepach http://www.antybandyta.pl - "forum989"
Odpowiedz


Skocz do: